/Files/images/vchitel/Соколова В.В..jpg

Соколова Віра Володимирівна у 1978 році закінчила Арбузинську середню школу №2, а у 1984 році - Одеський державний університет імені І.І. Мечникова. Педагогічну діяльність розпочала в 1984 році в Ананьївському технікумі холодильних установок Одеської області. У 1985 році переїхала до Кіровограда і розпочала працювати в ЗОШ №26, де і працює на даний час.

Віра Володимирівна стояла біля витоків реформування освіти в місті. Під її керівництвом створена авторська лабораторія учителів-філологів спільно з науковцями КДПУ ім. В.Винниченка та членами обласної Спілки письменників України з питань вивчення літературного краєзнавства, досвід роботи якої вдало було презентовано на Всеукраїнській конференції філологів у м. Кіровограді. Нею укладено та видано програму і посібник з української мови та літератури за матеріалами краєзнавчої тематики: «Уроки літератури рідного краю. Технологія підготовки та проведення» (схвалено методичною радою ЦМСПС управління освіти Кіровоградської міської ради (від 22.05.2015 року, протокол №4) та рекомендовано для використання в освітніх закладах.

Дбаючи про всебічний розвиток молоді, Віра Володимирівна разом зі своїми учнями розпочала вивчення історії міста у духовній ретроспекції. Зібравши та опрацювавши краєзнавчий матеріал, стала співавтором книги історично-дослідницьких нарисів «Блаженний старець Даниїл Єлисаветградський» (2015).

За час роботи на посаді вчителя української мови та літератури Віра Володимирівна виявила ґрунтовний рівень професіоналізму та педагогічної майстерності, розробила власну методику занять з обдарованими дітьми, виклавши основи авторської педагогіки у посібнику «Формування компетентностей учнів інноваційними технологіями продуктивного навчання на уроках української мови та літератури» (2014). Її учні є щорічними призерами різного рівня філологічних змагань та переможцями мовно-літературних конкурсів.

Будучи творчим, ініціативним учителем, який добре володіє сучасними формами і методами навчання, Соколова Віра Володимирівна організовує вивчення та впровадження інновацій передового педагогічного досвіду серед учителів міста та області, а тому є завжди активним учасником семінарів-практикумів, відкритих уроків для колег з міста та області на базі КОІППО ім. В.Сухомлинського, науково-методичних конференцій, зокрема: «Використання потенціалу методичних формувань учителів предметів гуманітарно-естетичного циклу у системі неперервної освіти (2015), а також започаткувала серію публікацій щодо реформування системи шкільної освіти в обласних ЗМІ.

Велику увагу приділяє вона навчальним посібникам з питань удосконалення змісту і методики навчально-виховної роботи у закладах освіти, має 37 фахових публікацій.

За сумлінну працю та вагомий внесок у навчання та виховання молоді, високу професійну майстерність Соколова Віра Володимирівна нагороджена: Почесною грамотою управління освіти Кіровоградського міськвиконкому (1998),грамотою управління освіти Кіровоградської міської ради (2003, 2006,2008),Почесною грамотою управління освіти Кіровоградської обласної державної адміністрації (2005),Почесною грамотою Міністерства освіти України (2001), знаком «Відмінник освіти України» (2005). Її педагогічні напрацювання та досягнення представлені на виставці, присвяченій здобуткам Кіровоградщини до 25-річчя Незалежності України, в обласному краєзнавчому музеї, оскільки своїм педагогічним надбанням учитель Соколова Віра Володимирівна зробила значний внесок у справу навчання і виховання підростаючого покоління держави Україна – було присвоєно почесне звання «Заслужений вчитель України» (2018).

Кiлькiсть переглядiв: 1218