• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Управління освіти
/Files/images/spetsalsti_/LEON4922.JPG

На сучасному етапі система освіти міста Кропивницького, з огляду на нові потреби суспільства, забезпечує якісний рівень загальноосвітньої, професійної підготовки особистості, здатної реалізуватися в суспільстві. Багатофункціональна структура, до складу якої входять 90 закладів освіти (39 закладів дошкільної освіти, 40 - загальної середньої освіти, 5 - позашкільної освіти, 6 - професійно-технічної освіти), 3 інклюзивно-ресурсні центри, Центр методичної та соціально-психологічної служби 100% забезпечує освітні потреби громади міста.

Діяльність управління освіти Міської ради міста Кропивницького, педагогічних колективів закладів освіти спрямована на реалізацію заходів для здійснення державної освітньої політики, направлених на перехід освітньої системи на новий тип гуманістично-інноваційної освіти, її конкурентоспроможність у європейському та світовому освітніх просторах, формування покоління молоді, що буде захищеним та мобільним на ринку праці, здатним зробити особистий духовно-світоглядний вибір, матиме необхідні знання, навички та компетентності для інтеграції в суспільство на різних рівнях.

Управління освіти Міської ради міста Кропивницького вже 16 років очолює кандидат педагогічних наук Костенко Лариса Давидівна.

У галузі освіти міста Кропивницького значно покращились умови виховання, навчання підростаючого покоління. Започатковано та успішно втілено в життя електронну реєстрацію дітей в дошкільних та позашкільних закладах освіти міста, що дозволило задовольнити запити населення щодо здобуття дошкільної та позашкільної освіти.

Запроваджено новий проект «Майбутній захисник Вітчизни», що передбачає перехід до викладання предмету «Захист Вітчизни» на базі чотирьох навчальних закладів і дає змогу більш ефективно проводити як практичні, так і теоретичні заняття. Також на базі комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів, ліцей «Сокіл», центр позашкільного виховання Кіровоградської міської ради Кіровоградської області» запроваджена кадетська освіта.

З 2016 року спільно з Кіровоградською (Кропивницькою) регіональною торгово-промисловою палатою щорічно проводяться бізнес-турніри «Стратегія фірми», які сприяють вихованню успішного бізнес-мислення. Впроваджуються інформаційно-комунікативні технологій та створюється єдина електронна база освіти з використанням Google Appsfor Education, створено власну професійну Google-спільноту.

Започатковано профорієнтаційний проект «Якісна профільна освіта кожній дитині», завдяки якому значно покращились результати зовнішнього незалежного оцінювання та зросла кількість учнів, які отримали золоті та срібні медалі. Для забезпечення якісної підготовки випускників до ЗНО також впроваджується система дистанційного навчання, on-line курсів.

Реалізовано проект «Освітня карта міста Кропивницького», завдяки чому стало зручніше та ефективніше отримувати доступну інформацію користувачам. Розміщені дані сприяли залученню інвесторів, які успішно впроваджують енергозберігаючі технології у закладах освіти міста Кропивницького.

Результатами роботи управління освіти, очолюваного Ларисою Давидівною, є забезпечення реалізації міських програм розвитку галузі, забезпечення реалізації ключової реформи «Нова українська школа» Міністерства освіти і науки України у місті Кропивницькому та науково-педагогічних проектів «На крилах успіху» та «Інтелект України»,відкриття додаткових груп для дітей дошкільного віку, збільшення показника охоплення дітей дошкільною освітою, забезпечення оптимізації мережі закладів освіти, розширення мережі інклюзивних та кадетських класів, подальше впровадження системи профільного навчання, посилення ролі формування духовних та моральних цінностей учнівської молоді, забезпечення доступу до якісної освіти окремих категорій населення (діти з особливими освітніми потребами, обдарована учнівська молодь, діти вимушених мігрантів), удосконалення роботи мережі психологічних служб, розвиток фізкультурно-масової роботи, оновлення обладнання ігрових і спортивних майданчиків, забезпечення капітальних та поточних ремонтів навчальних приміщень закладів освіти, постійна актуалізація системи підвищення кваліфікації педагогічних кадрів.

Управління освіти знаходиться у постійному пошуку таких інноваційних технологій та підходів, які відкриють нові можливості для навчання, спілкування, проведення нарад.

Стратегія розвитку освітньої галузі міста викладена у міській програмі розвитку освіти міста Кіровограда на 2016-2020 роки, яка зумовлена процесами модернізації національної системи освіти в Україні, підвищенням ролі регіонального та місцевого компонентів в її розвитку.

Особливістю освіти міста є її належний соціальний, культурний потенціал. Кропивницький має потужні можливості для розвитку освітньої галузі.

Робота управління освіти, структурних підрозділів становить собою комплекс проектів з визначенням шляхів їх реалізації та очікуваного фінансування. У ній максимально враховано суспільні потреби населення міста щодо рівня освіти, сучасні світові тенденції глобалізації, розвиток науково-інформаційних технологій, досягнення у галузі педагогічних новацій.

Кiлькiсть переглядiв: 4154

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.