Інформація про ДПА у 2022/2023 навчальному році
У закладах освіти міста навчається
учнів 4-х класів - 2774,
учнів 9-х - 2320,
учнів 11-х класів - 1368
МОН підготувало наказ від 11.01.2023 року № 19 «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022/2023 навчальному році», у якому зазначено «Звільнити у 2022/2023 навчальному році від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти».
Щодо звільнення від ДПА учнів 11-х класів чекаємо наказ МОН і паралельно наказ про проведення НМТ (національного мультипредметного тесту). Реєстрація планується в квітні у електронному вигляді, тобто надсилати документи до регіонального центру (ОРЦОЯО) не потрібно буде.
Верховна Рада звільнила випускників від обов’язкового проходження ДПА
Верховна Рада України на позачерговому засіданні 13 квітня 2021 року ухвалила закон № 5014 «Про внесення змін до Розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», який надає здобувачам загальної середньої освіти право обирати вид оцінювання їхніх результатів навчання:
шляхом річного оцінювання;
державної підсумкової атестації (ДПА);
державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).
Законом передбачено мінімізувати ризики захворювання на короновірусну хворобу (COVID-19) під час оцінювання результатів навчання учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, та унеможливлення отримання ними в установленому законодавством порядку документів про здобуття повної загальної середньої освіти.
ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ
Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:
• українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
• математика;
• історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
• один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).
Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:
• для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
• для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.
Відповідно до проєкту Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти, 2021 року під час вступу до вишу зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2018-2021 років.
Лист Міністерства освіти і науки України від 15 січня 2018 року № 1/9-27 "Про особливості проведення державної підсумкової атестації з іноземних мов у 2017/2018 н. р."
Кiлькiсть переглядiв: 5534