/Files/images/vchitel/Шмат Марія Іванівна.jpg Шмат Марія Іванівна – спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, працювала в гімназії №9 з 1978 по 2009 рік. З 1978 по 2001 р. на посаді директора школи (загальноосвітня школа стала гімназією з поглибленим вивченням української мови та літератури, іноземних мов, фізики та математики), а з 2001 по 2009 рік – вчителем математики (отримала почесне звання «Заслужений вчитель України»). За період роботи в гімназії зарекомендувала себе висококваліфікованим та сумлінним педагогом. Має високу науково-теоретичну та методичну підготовку, здійснювала особистісно-орієнтований підхід до навчання, творчо використовувала передовий педагогічний досвід земляків-педагогів В.О.Сухомлинського та І.Г. Ткаченка.

Уроки Марії Іванівни відзначалися майстерністю, були зорієнтовані не лише на засвоєння певного обсягу знань учнем, а й на розвиток пізнавальних запитів, творчого потенціалу, способів мислення та діяльності. Під час проведення уроків велика увагу приділялась формуванню в учнів таких особистісних якостей, як: самостійно критично мислити, вміти бачити в реальному житті труднощі й шукати шляхи раціонального їх подолання, використовуючи отримані знання; творчо мислити та бути здатним генерувати нові ідеї.

Для активізації пізнавальної діяльності на уроці використовувала проблемний та частково-пошуковий методи навчання. Працюючи з учнями старших класів, ефективно використовувала лекційно-практичну систему навчання.

Шмат М.І. — талановитий керівник, творчий, неординарний педагог, з великим інтелектуальним потенціалом, інтенсивно та плідно працювала з обдарованими учнями, які щороку займали призові місця в конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт, міських та обласних олімпіадах з математики, Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру». Досвідом своєї роботи постійно ділилась з колегами гімназії, міста та області, проводила відкриті уроки для слухачів курсів Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського.

За сумлінну працю та вагомий внесок у навчання та виховання молоді, високу професійну майстерність Шмат Марія Іванівна нагороджена: Грамотою Міністерства освіти Української РСР та Українського республіканського комітету профспілки працівників освіти, вищої школи і наукових установ (1981), Грамотою виконавчого комітету Кіровської ради народних депутатів м. Кіровограда (1986), Грамотою Кіровського РК ЛКСМ України м. Кіровограда та районного відділу народної освіти Кіровського райвиконкому (1987), Грамотою відділу народної освіти Кіровоградського облвиконкому (1988), Почесною грамотою Міністерства освіти Української РСР (1988), Почесною грамотою Міністерства народної освіти Української РСР (1990), Почесною грамотою виконкому Кіровської районної ради народних депутатів м. Кіровограда (1990), значком «Відмінник народної освіти» (1991), Грамотою Кіровоградського обкому профспілки працівників освіти і науки (1999), Грамотою виконавчого комітету Кіровоградської міської ради (1999), почесним званням «Заслужений вчитель України» (2004). Відповідно до рішення районного відділу народної освіти (1988) фото Шмат Марії Іванівни було розміщено на міській Дошці пошани.

Кiлькiсть переглядiв: 1183