/Files/images/vchitel/Кiрiченко.jpgКіріченко Алла Миколаївна працювала на посаді вчителя біології комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання природничо-економіко-правовий ліцей – спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 8– позашкільний центр Кіровоградської міської ради Кіровоградської області» з 2006 року.

Алла Миколаївна – висококваліфікований спеціаліст, досконало володіла методикою викладання предмета, була наставником для молодих колег у педагогічній діяльності творчо впроваджує та пропагує ідеї В.О. Сухомлинського. Виступала організатором проведення конференцій, семінарів, педагогічних читань з проблеми «Інноваційні підходи до сучасного уроку». Активно обговорювала шкільні програми та підручники за участю представників газети «Хімія та біологія». Досвід педагога був висвітлений у статтях та доповідях «Здоров’я дитини – здоров’я нації», «Школа радості продовжує діяти», «Взаємозв’язок нервової та гуморальної регуляції», які були надруковані в газеті «Освітянське слово», в науково-методичному збірнику «Світогляд». Результатом науково-методичної роботи вчителя є розробка програми до спецкурсу «Розв’язування задач з біології» та методичного посібника «Розробка циклу лабораторних робіт з екології». Учитель охоче ділилася досвідом роботи з педагогами міста та області. Проводила відкриті уроки, практичні заняття, семінари та авторські курси для слухачів курсів Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського, була членом журі міського та обласного конкурсів «Учитель року». Протягом п’яти років була активним слухачем обласної технологічної школи методистів-кореспондентів та членом обласної школи передового педагогічного досвіду при Кіровоградському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Двічі брала участь у роботі міжнародного науково-практичного семінару «Молекулярна біологія в школі: більш детальний погляд на життя», що організований за фінансової підтримки Європейською молекулярно-біологічною організацією на базі Черкаського національно університету імені Богдана Хмельницького.

Кіріченко А.М. проводила авторські курси з проблем «Організація роботи зі здібними дітьми» та «Особливості професійної компетентності вчителя біології», майстер-класи для вчителів біології області, міста. Активно брала участь у Всеукраїнських, обласних семінарах, була керівником міського та шкільного методичного об’єднання вчителів біології. Добре володіла словом – інструментом навчання та виховання. Її учні ставали переможцями та призерами різних рівнів Всеукраїнських олімпіад із біології. Готувала призерів та переможців різних рівнів Всеукраїнських олімпіад: ІІ етапу - 21 учень; ІІІ етапу-16 учнів; ІV- 3 учні та 1 - учасник Міжнародної олімпіади.

За час педагогічної діяльності Алла Миколаївна отримала такі нагороди: знак «Відмінник освіти УРСР» (1987), звання «Вчитель-методист» (1991), «Заслужений учитель України» (1993), тричі лауреат Соросівської премії (1994, 1996, 1997).

Кiлькiсть переглядiв: 1196